Ochrona dóbr kultury i zarządzanie dziedzictwem
Szkolenia i kursy dla pracowników instytucji kultury, organizacji i obiektów dziedzictwa
Nasze szkolenia i kursy zostały stworzone, aby dostarczyć niezbędnych narzędzi i umiejętności potrzebnych do skutecznego zarządzania oraz promowania działań kulturalnych związanych z dziedzictwem, ochroną zabytków i rozwojem turystyki.
Stacjonarnie lub online
Szanujemy Twój czas, dlatego jesteśmy otwarci na prowadzenie krótszych spotkań w trybie online.
Wykwalifikowani trenerzy
Szkolenia są prowadzone przez najlepszych specjalistów – praktyków w swojej dziedzinie.
Indywidualne podejście
Oferujemy spersonalizowany program szkoleń, dostosowanych do potrzeb instytucji oraz uczestników.
Propozycje szkoleń
Każdy z tematów jest dostosowywany do charakteru i realiów konkretnej organizacji, aby jak najlepiej trafić w Twoje potrzeby!
Efektywne zarządzanie dziedzictwem kulturowym
Szkolenie dedykowane pracownikom obszaru dziedzictwa kulturowego, konserwatorom, pracownikom muzeów, przewodnikom. Podczas spotkania uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu efektywnego i odpowiedzialnego zarządzania dziedzictwem kulturowym.
Jak odkrywać i chronić dziedzictwo kultury? Główne zasady interpretacji dziedzictwa
Szkolenie stworzone z myślą o zarządcach kultury, historykach, przewodnikach oraz przedsiębiorcach i specjalistach. Zapewnia zdobycie wiedzy dotyczącej odkrywania i ochrony spuścizny kulturowej, a także interpretowania dziedzictwa..
Zarządzanie projektami w kulturze
Szkolenie dedykowane profesjonalistom z sektora kultury, pracownikom instytucji kulturalnych, menadżerom projektów. Podczas spotkania uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu kompleksowego zarządzania projektami w kulturze.
Tworzenie oferty edukacyjnej i animacyjnej dla młodzieży w instytucjach kultury
Szkolenie stworzone z myślą o pracownikach instytucji kultury, bibliotekarzach, nauczycielach oraz animatorach kultury. Uczestnicy spotkania zdobędą umiejętności z zakresu tworzenia atrakcyjnej oferty edukacyjno-animacyjnej dla młodzieży.
Promocja działań kulturalnych w mediach społecznościowych
Szkolenie stworzone z myślą o pracownikach instytucji kulturalnych, bibliotekarzach, artystach, managerach kultury. Uczestnicy spotkania zdobędą umiejętności z zakresu działań promocyjnych z wykorzystaniem popularnych mediów społecznościowych..
Nowe technologie w interpretacji dziedzictwa kultury
Szkolenie stworzone z myślą o osobach zajmujących się dziedzictwem kulturowym, pracownikach muzeów, animatorach kultury, przewodnikach. Podczas spotkania uczestnicy zdobędą umiejętności, które pozwolą im wykorzystać nowe technologie w interpretacji i animacji dziedzictwa kultury.
Turystyka kulturowa i komercjalizacja oferty kulturalnej
Szkolenie stworzone z myślą o profesjonalistach z branży turystycznej, kulturowej i marketingowej. Zapewnia zdobycie wiedzy dotyczącej turystyki kulturowej jako ogólnego zagadnienia, a także komercjalizacji ofert kulturalnych.
Partycypacyjne zarządzanie dziedzictwem kultury
Szkolenie stworzone z myślą o profesjonalistach z obszarów dziedzictwa kulturowego i zarządzania kulturą. Zapewnia zdobycie wiedzy dotyczącej skutecznego, partycypacyjnego zarządzania dziedzictwem kultury i angażowania społeczności lokalnej.
Nasze projekty
W ramach Programu Kultura EOG 2014-2021 zrealizowaliśmy wiele inspirujących i innowacyjnych projektów szkoleniowych mających na celu skuteczne zarządzanie, promocję i rozwój obiektów dziedzictwa kulturowego w Polsce.
Współpracowaliśmy z:
– Biblioteką Narodową w Warszawie
– Klasztorem oo. Bernardynów (Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej – obiekt UNESCO)
– Gminą Kamieniec Ząbkowicki (Pałace Marianny Orańskiej – Pomnik Historii)
– Spółką Twierdza Srebrna Góra (Pomnik Historii)
– Gminą Twardogóra (Pałac Goszcz)
–